Haberler

Mopsan, bünyesine kattığı dev markalarla veteriner kanalındaki gündemi belirlemeye devam ediyor!

Mopsan Veteriner Ürünleri bünyesine kattığı dünyaca ünlü Virbac markasının lansman toplantılarını, 2 Mayıs’ta Ankara Wyndham Otel, 3 Mayıs’ta İstanbul Ritz-Carlton Otel ve 4 Mayıs’ta İzmir Hilton Otel’de gerçekleştirdi. Üç büyük şehirde art arda gerçekleşen organizasyonlara toplamda 450’yi aşkın veteriner hekimin katılımıyla birlikte, sektörde bir ilke daha imza atıldı. Mopsan ve Virbac’ın gerçekleştirdiği sunum ve organizasyonlar veteriner hekimler tarafından beğeniyle karşılandı.

Organizasyon, Mopsan Veteriner Ürünleri Genel Müdürü Alican İngeç’in konuşmasıyla başladı. İngeç konuşmasında; Mopsan’ın 25 yıldır süregelen satış, pazarlama ve teknik destek gibi sundukları tüm hizmetlerde veteriner hekim odaklı davrandıklarına, bu yaklaşıma gösterdikleri büyük özene ve bu doğrultuda politikalar geliştirdiklerine değindi. Devamında ise dünyada ve Türkiye’deki konjonktürden, evcil hayvan sektörünün geleceğinden ve klinik beslenmede bu konunun uzmanı olan veteriner hekimlerin öneminden bahsetti.

Lansman, Virbac Türkiye Genel Müdürü Vet. Hek. Mesut Çetin’in Virbac ile ilgili yaptığı temel bilgilendirmelerle devam etti. Çetin; Virbac felsefesi, misyonu, vizyonu ve dünya genelinde firma verileri ile ilgili temel bilgiler verdi. Mopsan ve Virbac iş birliğinin kendileri için ne denli doğru bir karar olduğunu gösterilen ilgiden anladığını belirterek, bu konuda alınan inisiyatif ve atılan adımların Türkiye’de sektörün geleceği açısından çok değerli olduğunu kaydetti.

Ardından söz alan Fransız Vet. Hek. Julien Thorel ise sunumuna kedi ve köpeklerin etobur olduklarını gösteren bilimsel verileri paylaşarak başladı. Virbac Veterinary HPM serisinin besinsel felsefesinin merkezinde bu araştırmaların olduğundan ve evcil hayvanların doğal besin ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilmek için oluşturulan Yüksek Protein – Düşük Karbonhidrat içeren formülasyonların yararlarından bahseden Vet. Hek. Thorel, pazardaki diğer ürünlerin içerik oranlarını ve bu içeriklerin evcil hayvanların besinsel ihtiyaçlarını ne oranda karşıladığını bilimsel verilerle gösterdi. Thorel, sunumuna kedi ve köpeklerde vücut yapısı, kedilerde su alımı gibi önemli konuları ele alarak devam etti.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği bu ayrıntılı bilgilendirmenin ardından Thorel, Virbac Veterinary HPM Önleyici ve Virbac Veterinary HPM Diyetetik ürün serilerini tanıtarak konuşmasına devam etti. Mamaların çeşitleri, kullanım alanları ve farklılıkları ile ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Thorel, sunumunu kedilerde strüvit taş oluşumu ve köpeklerde fazla kilo ve diyabet rahatsızlıkları vakalarının Veterinary HPM Diyetetik ürünleriyle tedavisini gösteren araştırmaları aktararak bitirdi ve dinleyicileri soru – cevap oturumuna davet etti.

Davetlilerin yoğun soruları ile birlikte bilgilendirici ve keyifli dakikalar yaşandı. Organizasyona gösterilen büyük ilginin neticesinde sorulan soruları tek tek yanıtlayan Thorel’in lansman sunumunun bitişiyle birlikte, konuklar müzik eşliğinde bir akşam yemeğinde ağırlandı. Sektör paydaşları ve meslektaşları bir araya gelerek güzel bir gecede eğlenme fırsatı yakaladılar. Virbac Veterinary HPM, besinsel felsefesi, kaliteli içeriği ve sunduğu birçok sağlık faydasıyla veteriner hekimlerden tam not aldı.

Veterinary HPM: ÇIĞIR AÇAN YAKLAŞIM, ÇIĞIR AÇAN BESLENME

Veterinary HPM etoburların besin ihtiyaçlarına en yakın şekilde hazırlanmış yeni nesil bir mama serisidir. Bu yeni ve eşsiz ürün serisi, düşük karbonhidrat-yüksek protein formülüne dayanmaktadır. Pazar ortalamasına oranla çok daha düşük miktarlarda nişasta ve karbonhidrat içerir ve hayvansal protein bakımından çok zengindir. Sonuç olarak ortaya, etoburların gereksinimlerini kusursuz şekilde karşılayan bir mama serisi çıkmıştır. Sağlıklı evcil hayvanların tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılayacak ve onları olası rahatsızlıklara karşı koruyacak olan Önleyici Seri’de kediler için 5, köpekler için ise 14 farklı ürün bulunmaktadır. Rahatsızlığı bulunan evcil hayvanların tedavilerine destek olmak üzere formüle edilen Diyetetik Seri ise kedilerde 6 segment 9 ürün ve köpeklerde 7 segment 8 üründen oluşmaktadır.

Virbac Veterinary HPM Serileri’nin hastalarınızı tedavi etme ve sağlıklı tutma konusunda en güvenilir partneriniz olacağına eminiz.

Mopsan Genel Müdürü Alican İngeç:

25 yıldır süregelen veteriner hekim - Mopsan ilişkisinin baş mimarı olan dost ve iş ortaklarımızla, tekrar birlikte olmanın heyecanını yaşamaktayım. Mopsan bu sektörün en önemli yapı taşının, teknik, bilimsel ve ticari temelinin veteriner hekimler olduğuna inanmakta ve bilmektedir. Kurulduğumuz zamana, yani 25 yıl öncesine gittiğimizde de bugünün temellerini atan ve sektörü büyük bir hızla büyüten yine onlar olmuştur. Mopsan'ın girişimci ruhunu tanımlayan değerler, gücünü bu sektörü var eden ve ona yön veren veteriner hekimlerden alır. Gelecekteki başarının hekim odaklı yaklaşım ile doğrudan ilişkili olduğunu bilerek hareket eden, buna göre stratejiler oluşturan ve bizimle bu ortak değere sahip olan yeni iş ortağımız Virbac ile yola devam ettiğimiz için çok mutluyuz.

Genetiği itibarıyla veteriner hekim odaklı olan Virbac, birçoğumuzun bildiği üzere 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren son derece büyük bir yapı. 5 kıtada çeşitli üretim tesisleri bulunan, 100’ün üzerinde ülkeye ithalat yapan, dünyanın en büyük hayvan sağlığı firmalarından bir tanesi. Bu dev marka Mopsan aracılığıyla artık Türkiye’de ve siz değerli hekimlerin desteğiyle evcil hayvan sahipleriyle buluşmayı bekliyor. Mopsan, bu yeni iş birliği ile Türkiye’de veteriner hekim kanalında yeni yollar çizmeye ve evcil hayvanların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Mopsan Pazarlama Şefi Oğuzhan Arattan:

Mopsan Veteriner Ürünleri olarak kuruluşumuzdan bu yana kaliteye, hayvan sağlığına, hızlı ve profesyonel hizmete duyduğumuz inançla yolumuza devam ediyoruz. Dünyaca ünlü markalarımızın yanına bir yenisini daha eklemenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizde her gün gelişen veteriner hekimlik anlayışına biraz olsun etki ettiğimizi görmek ve sizlerden bunun olumlu geri bildirimlerini almak bize hem güç veriyor hem de motivasyon kaynağı oluyor. Hayvan sağlığının geleceğine yönelik kazanımlarla birlikte, veterinerlerle kurduğumuz birlikteliğin, paylaşımcılığın ve ortaklığın devam etmesi için verdiğimiz sözleri tutmaya devam ediyoruz. Mopsan dünya çapında öncü bir marka olan Virbac ile kurduğu ortaklıkla kliniklerin birçok ihtiyacını karşılayan kapsamlı bir hizmet sunmaya devam etmenin gururunu taşıyor. Bunu farklı ve yenilikçi yollarla, her zamankinden fazla sayıda evcil hayvana ulaşarak var gücümüzle yapmaya gayret ediyoruz.

« Geri