Haberler

Mopsan Veteriner Ürünleri sektöre değer katan organizasyonlarına devam ediyor…

Mopsan, distribütörlüğünü yürüttüğü Hill’s markası ile 18-19 Aralık 2014 tarihinde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde ilk kez düzenlenen Veteriner Üroloji Semineri’ne ev sahipliği yaptı. Dünyaca ünlü üroloji profesörü Prof. Dr. Jody Lulich’in sunumuyla gerçekleşen organizasyonda toplam 94 kişi olmak üzere veteriner fakültesi öğrencileri, akademisyenler ve öğretim üyeleri ağırlandı.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde gerçekleştirilen ve iki gün süren organizasyonda idrar yolu rahatsızlığı olan kedi ve köpekler için klinik çözüm yolları arandı. Minnesota Üniversitesi Üroloji Bölümü Başkanı Prof.Dr.Lulich, idrar yolu problemlerinin tanısında özgül idrar ağırlığının ve radyografinin önemine değindi. Yanında getirdiği minik balonları idrar kesesine benzeterek yaptığı ufak deney ile sunumunu daha da renkli bir hale getiren Lulich, dinleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı.

Tüm gün süren programda öğle yemeğinin ardından Üriner Sistem Rahatsızlıklarına sahip evcil hayvan vakaları tartışıldı ve bu vakaların pratik çözüm yolları ortaya kondu. Akşamüstüne doğru biten sunumların ardından tüm katılımcılar Ankara’nın ünlü bir restoranında akşam yemeği eşliğinde ağırlandı. Seminerin ikinci günü 19 Aralık sabahı Prof. Dr. Lulich’in ardından Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi A.B.D. başkanı Prof.Dr.Ömer Beşaltı’nın sunumlarıyla eğitim semineri son buldu.

Prof. Dr. Jody Lulich, Minnesota Üniversitesi’nde evcil hayvanlarda görülen Üriner Sistem Rahatsızlıkları hakkında yürüttüğü başarılı çalışmaları ve seminer sırasında akıcı anlatımıyla katılımcıların ilgi odağı oldu. Beslenmenin öneminin vurgulandığı sempozyum, Mopsan Veteriner Ürünleri Ürün Müdürü Hale Yetkin’in ‘Hill’s Prescription Diet c/d Urinary Stress ve beslenme’ konu başlıklı sunumuyla devam etti.

Feline İdiyopatik Sistitis (FIC) için bilinen bir risk faktörü olan stresi kontrol etmeye yarayan ve FIC belirtilerinin nüksetmesini %89 oranında azalttığı klinik olarak kanıtlanmış ilk mama olan c/d Urinary Stress ile ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı seminerde, Hill’s markasının teknik ve işlevsel açıdan pazardaki rakiplerine göre nasıl farklılaştığı gözler önüne serildi. Katılımcılar organizasyondan son derece memnun olarak ayrıldılar.

« Geri