Haberler

Marmara Üniversitesi #MutluBozitaKedileri Etkinliği

Bozita markamız ile Marmara Üniversitesi Hayvanları Koruma Kulübü (MÜHAK) ile 25 Nisan 2017 tarihinde renkli bir etkinliğe imza attık. “Evcil Hayvanlarda Sağlıklı Beslenmenin Önemi” seminerimizde evcil hayvanlarda beslenme ve bakımın önemi anlattık. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerin ardından Nisan ayının başında duyurusu yapılan #MutluBozitaKedileri fotoğraf yarışmasında, jürinin belirlediği kriterlere en uygun ve en beğenilen 3 fotoğraf sahibi ödüllerine kavuştu.

MÜHAK Başkanı Öğr.Gör.Dr. Gökçe Kurt açılış konuşmasında ; dernek olarak kuruldukları günden bu yana kampüste yaşayan sevimli dostlarımız için yaptıklarından bahsetti. Geçmişten bugüne öğrencileri ile birlikte başardıkları projeleri ele alan Gökçe Kurt dernekte gönüllü olarak görev olan 100’ü aşkın öğrenciye teşekkürlerini iletti. Konuşmanın sonunda öğrencilerin Gökçe Kurt için hazırladıkları sürpriz video salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Gökçe Kurt verdiği desteklerden ötürü Mopsan Veteriner Ürünleri adına Pazarlama Müdürü Dr. Müge Örs’e plaketini takdim etti.

Ardından sözü alan Dr. Müge Örs, Mopsan olarak 2017 yılının başından itibaren Bozita mamaları ile destek verdiğimiz MÜHAK’a, evcil hayvanlar ile ilgili özverili çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sundu. Özyeğin Üniversitesi ile başlayan mama sponsorluklarına bir yenisini daha eklemenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Mopsan Veteriner İlişkileri Uzmanı Vet. Hek. Murat Altunyuva, sunumuna evcil hayvanların sağlığını etkileyen temel faktörleri ele alarak başladı. Evcil hayvanlarda beslenmenin ne denli önemli olduğunu vurgulayarak, beslenmenin temel esasları üzerinde durdu. Irk boyutu, hayat evresi, yaşam tarzı gibi faktörlerin doğru mama seçimindeki etkisini öğrencilere aktardı. Sunumun son bölümünde öğrenciler Veteriner Hekim Murat Altunyuva’ya evcil hayvan beslenmesi ile ilgili sorularını yöneltti.

Seminerin son bölümünde #MutluBozitaKedileri fotoğraf yarışması ödül töreni gerçekleşti. 1 Ay öncesinden duyurularına başlanan #MutluBozitaKedileri fotoğraf yarışmasında, katılımcılar Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde yaşayan kediler ile çektikleri resimlerle yarışmaya katıldılar. Toplamda 94 katılımcının yarıştığı yarışmada, MSGSÜ Temel Fotoğrafçılık Dersi Öğr. Gör. Sinan Okan Çavuş, Yrd. Doç. Dr. Gökçe Kurt, Mopsan Pazarlama Müdürü Dr. Müge Örs ve Mopsan Pazarlama Sorumlusu Oğuzhan Arattan’ın jüri olarak belirledikleri kriterler doğrultusunda en beğenilen 3 fotoğrafı seçti. Düzenlenen ödül töreni ile ödüller sahiplerini buldu.

Keyifli ve öğretici geçen seminere katılan tüm öğrencilere teşekkür eder, sevimli dostlarımız için büyük bir özveri ile gerçekleştirdikleri çalışmalarda başarılarının devamını dileriz.

« Geri