Haberler

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Uluslararası Veteriner Hekimliği Öğrencileri Bilimsel Araştırma Kongresi

Bu yıl 17.si düzenlenen İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Uluslararası Veteriner Hekimliği Öğrencileri Bilimsel Araştırma Kongresi 28 – 30 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleşti. Bu yıl kongreye çeşitli ülkelerden toplam 470 konuk katıldı. Kongre açılışı 28 Nisan 2015 Salı günü İstanbul Üniversitesi İşletme oditoryumunda yapıldı. Açılış töreninin ardından birbirinden değerli konuşmacılar bilimsel sunumlarını gerçekleştirdi. Kongreye katılan araştırmacılarca hazırlanan posterler, poster alanında sergilenmeye başlandı. Gala yemeği ile birlikte 1. günün sonuna gelindi. 2. Gün bilimsel sunumların ardından film gösterimi, Proje yarışması finali ve sertifika töreni ile devam etti. Türkiye Jokey Kulübünde verilen akşam yemeği ile devam eden program, kapanış partisi ile sonlandı. Kongrenin son günü tarihi yarım ada turu ile başlayıp 1453 Panaroma ve Miniatürk müzelerinin ziyareti ile devam etti. Katılımcılar boğaz turunun ardından kongreye veda etti.

Kongre boyunca öğrenciler Hill’s standına oldukça yoğun ilgi gösterdiler. Bu yıl Hill’s öğrenci kongresinde 2 büyük aktivite gerçekleştirdi. Bunlardan ilki katılımcıların kahve aralarında oynadıkları kulaklık yarışmasıydı. Moderatör eşliğinde 2 yarışmacı ile oynanan bu oyunda 2 dakika içerisinde yarışmacılardan bir tanesi kulaklık takıp yüksek sesli müzik altında kelimeleri tahmin etmeye çalışırken diğer yarışmacı elindeki kartlarda yazılı olan beslenme ile ilgili kelimeleri kulaklık takan yarışmacıya anlatmaya çalıştı. 5 sorudan 3 tanesini bilen katılımcılar Hill’s’ten sürpriz hediyeler kazandılar. Oldukça eğlenceli dakikalara sahne olan oyun 2 gün boyunca öğrencilerin yoğun katılımıyla devam etti.

Hill’s standındaki 2. Aktivite ise bütün veterinerlik öğrencilerinin katılımına açık olan fotoğraf yarışmasıydı. Yarışmanın duyuruları 1 ay öncesinden yapılmaya başlandı. Yarışmacılardan evcil hayvanları ile birlikte çekilmiş fotoğrafları ile yarışmaya katılımı istendi. Gönderilen 50 fotoğraf arasından 11 fotoğraf finale katılmaya hak kazandı.

Finale kalan fotoğraflar kongre boyunca Hill’s standının duvarlarında sergilenerek, öğrencilerden arkadaşlarını oylamaları istendi. Katılımcılar en beğendikleri fotoğrafları oylayarak kazananların belirlenmesinde katkı sahibi oldular. Fotoğraflar 2 gün boyunca oylamaya açık olarak sergilendi. 2. Günün sonunda kazananlar düzenlenen ödül töreni ile birlikte açıklandı. Kazananlara ödüllerini İstanbul Üniversitesi Veterinerlik fakültesi hocaları fakülte dekanı Prof. Dr. Halil Güneş, Prof. Dr. Seyyal Ak ve Prof. Dr. Murat Yıldırım takdim ettiler. Ödül olarak birinci olan yarışmacı HP laptop, ikinci yarışmacı Apple ipad ve üçüncü gelen yarışmacı Nikon dijital fotoğraf makinası kazandı. Son derece başarılı ve renkli geçen organizasyondan katılımcılar oldukça memnun ayrıldılar. Mopsan Veteriner Ürünleri olarak 17 yıldır aralıksız olarak yapılan ve uluslararası arenada önemli bir yere sahip olan bu kongrede yer almaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Diğer fotoğrafları görmek için tıklayınız.

« Geri