Haberler

Mopsan ile A’dan Z’ye Dermatoloji…

Mopsan yıllardır süregelen bir geleneğin devamı olarak profesyonel gelişimi desteklemeyi amaçlayan eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi. 9 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Point Hotel Barbaros’ta Prof. Dr. Kerem Ural ve Uzm. Vet. Hek. İsmail Özkaptan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Kedi ve Köpeklerde Dermatolojik Rahatsızlıklar ve Bu Rahatsızlıklarda Beslenmenin Önemi” konulu eğitim semineri Mopsan ve Hill’s işbirliği ile düzenlendi.

A’dan Z’ye dermatolojik rahatsızlıkların ele alındığı seminere veteriner hekimlerin ilgisi oldukça yoğun oldu. İki yüz veteriner hekimin katılımı ile gerçekleşen eğitim, Mopsan Veteriner İlişkileri Uzmanı Vet. Hek. Murat Altunyuva’nın açılış konuşması ile başladı. Dermatoloji alanında yaptığı pek çok çalışma ile kendinden söz ettiren Prof. Dr. Kerem Ural birçok vaka paylaşımında bulunarak hastalıkların tanıları ile ilgili önemli ipuçları verdi. Bunun yanında hastalıkların sağaltımı ile ilgili önemli bilgileri de sunumuna ekleyen Ural, sunum esnasında Hill’s’in hipoalerjenik serisinden Hill’s Prescription Diet Derm Defense, Hill’s Prescription Diet z/d ve Hill’s Prescription Diet d/d’nin sağaltıma ne şekilde destek olduğuna da değindi. Ardından sözü alan Uzm. Vet. Hek İsmail Özkaptan, Atopik Dermatit konusunu tüm yönlerini ele alarak, hastalığın kapsamlı teorisi ve klinik uygulamaları ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Konuşmacıların ardından kürsüye çıkan Mopsan Veteriner Ürünleri Genel Müdürü Alican İngeç konuşmacılara teşekkür ederek plaketlerini takdim etti. Hill’s Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölge Müdürü Arnaud Brel ve yönetim ekibinin tam kadro yer aldığı gecede, Hill’s ve Mopsan ekibi veteriner hekimlerin sorularını yanıtladı.

Eğitim seminerinin ardından akşam yemeğine geçilirken, Mopsan ve Hill’s yetkilileri veteriner hekimler ile bir araya gelerek fikir alışverişi ve bilgi paylaşımında bulunma şansı yakaladılar. Doyurucu bilimsel içeriği, alanında uzman konuşmacıları ve başarılı etkinlik yönetimi ile organizasyon katılımcıların beğenisini kazandı.

« Geri