Haberler

Klivet Kongresi

İlki Ocak ayında İzmir’de gerçekleştirilen “Alt üriner sistem cerrahisine dahili yaklaşım ve yeni cerrahi teknikler” konulu sempozyumun ardından Klivet bu yılki organizasyonlarının ikincisinin konusunu “Kedi ve köpeklerde tüm yönleriyle radyoloji” olarak belirledi. 16-19 Nisan 2015 tarihlerinde İzmir/Çeşme Sheraton Hotel’de bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Klivet Kongresi 4 gün boyunca birbirinden değerli konuşmacı ve katılımcıları ağırladı.

Kongrede konuşmacı olarak Kansas Eyalet Üniversitesi klinik bilimler departmanı radyoloji anabilim dalında profesör olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. David Biller ve Londra Royal Veteriner Koleji’nde Klinik Bilimler Departmanı Radyoloji Anabilim dalından Uzm. Dr. Panagiotis Mantis yer aldı.

Hoş geldiniz kokteyli ile başlayan kongre açılış konuşmalarıyla devam etti. 4 gün boyunca düzenlenen konferanslarda kedi ve köpeklerde radyoloji tüm yönleriyle ele alındı. Gerek teorik, gerek pratik bilgilerin verildiği konferanslara veteriner hekimlerin ilgisi yoğun oldu. 18 Nisan cumartesi akşamı kongrenin gala gecesi düzenlendi. Ödül töreni ile başlayan program, gala yemeği ile devam etti. Yemeğin ardından Atilla Atasoy şarkılarıyla gala gecesine renk kattı.

Yaklaşık 300 veteriner hekimin katıldığı kongre Mopsan Veteriner Ürünleri açısından oldukça verimli geçti. Katılımın oldukça yüksek olduğu kongrede Hill’s standına olan ilgiden memnuniyet vericiydi. Kongrede ön lansmanı yapılan gıda duyarlılığı olan köpeklerde gastrointestinal rahatsızlıkların besinsel yönetimi için geliştirilen Hill’s Prescription Diet i/d Sensitive, arttırılmış lezzeti, içerdiği yoğun enerji ve özel olarak seçilmiş besin içeriği ile katılımcıların beğenisini topladı.

« Geri