Haberler

Dünyaca ünlü İsveç lezzeti Bozita artık Türkiye’de…

Mopsan Veteriner Ürünleri hız kesmeden yeniliklerine devam ediyor. 2014 yılı aralık ayı itibariyle markalar listesine İtalyan mamaları Golosi ve Better’ı ekleyen Mopsan, nisan ayı itibariyle de İsveç’in ünlü kedi köpek mama üreticisi Lantmännen Doggy’nin ürettiği Bozita markasının distribütörlük faaliyetlerini üstlenmiştir.

6-7 Nisan tarihlerinde Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de toplamda 220 veteriner hekim ve petshop sahibi /çalışanının katıldığı lansmanda, Bozita yöneticileri Bozita markasını ve ürün gamını zengin bir satış-pazarlama ve teknik içerikle katılımcılara aktarmışlardır. İlgiyle dinlenen sunumların ardından, katılımcılar gala yemeğinde ağırlanmışlardır. Yeni İsveçli Bozita’nın tüm sektöre hayırlı olmasını temenni ederiz.

Lantmännen Doggy kimdir?

Lantmännen Doggy, 1903 yılında Aron Heyman tarafından kurulmuştur. 2014 yılı satışları yaklaşık 61 milyon Euro olan firmanın üretim merkezi İsveç’teki Vårgårda şehridir. 166 çalışanı ile faaliyet gösteren Lantmännen, Bozita, Bozita Robur, Bozita Nordich by Nature, Bozita Feline Funktion markalarının üreticisidir. Lantmännen, Bozita markasıyla dünyada; Kuzey ülkeleri, Almanya, Rusya, Polonya, Baltık ülkeleri, Hollanda, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Birlesik Krallık, İsviçre, Avusturya, İtalya, Yunanistan, Türkiye ve Japonya gibi ülkelerinde satışa sunulmaktadır.

32.000 İsveçli çiftçinin ortak olduğu İsveç’in en büyük evcil hayvan mama üreticisi olan Lantmännen, ürünlerinde ham maddeden, mama kabına ulaşıncaya dek tamamen doğallığı ve yüksek kaliteyi garanti etmektedir.

« Geri