Haberler

Hill’s Prescription Diet Metabolic Lansmanı

Mopsan EGM tarafından, 5-6-7 Mart 2014 tarihlerinde Ankara Hilton, İzmir Wyndam ve İstanbul Mercure Otel’de , Dr. Marge Chandler’ın sunumuyla gerçekleştirilen “İnsanlar ve Evcil Hayvan Dostları – Neden Hala Kiloluyuz?” konu başlıklı eğitim seminerlerinde toplam 204 veteriner hekim ağırlandı.

Amerikalı beslenme uzmanı veteriner hekim Dr. Chandler, Ankara, İzmir ve İstanbul ’da sırasıyla 5-6-7 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde, toplam 204 veteriner hekime, veteriner kliniğini ziyaret eden evcil hayvanlarda en sık rastlanan rahatsızlıklardan biri olan obezite rahatsızlığı, obeziteye bağlı şekillenen diğer rahatsızlıklar ve obezite ile mücadelede kullanılan programlar ile ilgili eğitim verdi.

Dr. Chandler, obezite programlarının başarıya ulaşması için en temel nokta olan ‘’evcil hayvanın ideal ağırlığının’’ hesaplanmasında kullanılan ‘’Morfometrik Ölçüm’’ tekniğini detaylıca anlattı ve veteriner hekimlerle bazı önemli teknik bilgileri paylaştı. Tennessee Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından geliştirilmiş olan Morfometrik ölçüm tekniği, tüm dünyada obezite programlarının başarıya ulaşması anlamında veteriner hekimler tarafından kullanılan bir teknik olması nedeniyle, Türk hekimler tarafından da ilgi ile karşılandı.

2011 yılında lansmanı yapılan ve sadece veteriner hekimlere özel olarak geliştirilen, hekimlere birkaç saniyede online ortamda hastaya özel beslenme reçetesi oluşturma özelliği ile konumlanan Hill’s hızlı tavsiye e-portalına (www.hillsquickreco.com.tr) entegre edilen bu ölçüm tekniği, Obezite ile mücadelede veteriner hekime, evcil hayvan sahipleri ile ortak yürüttükleri kilo yönetimi programına yardımcı olması dolayısıyla büyük ilgi gördü. Healthy Weight Protocol olarak adlandırılan Sağlıklı Kilo Yönetimi e-portalı, Mart 2014 itibariyle veteriner hekimlerin kullanımına sunulmuş oldu.

Eğitim seminerinin ikinci yarısında, Mopsan Veteriner Ürünleri Ürün Müdürü Veteriner Hekim Hale Yetkin tarafından gerçekleştirilen sunumda, Hill’s in obezite yönetimi kategorisinde ‘’Farklı Bir şey Hayal Edin’’ sloganı ile yola çıktığı ve lansmanı yapılan her ülkede önemli başarılara imza atan ürünü, Hill’s Prescription Diet Metabolic tanıtıldı. Ürüne dair verilen teknik detayların ardından, ürünün başarısının ve etkinliğinin vurgulanması amacıyla, lansman öncesi obez evcil hayvanlar üzerinde yürütülen ‘’Metabolic ürünü- 3 Aylık Deneme Programı’’ ve programlardan elde edilen sonuçlar veteriner hekimlerle paylaşıldı. Deneme programları sonuçlarına bakıldığında, “İki ayda evcil hayvanları %88’nin sağlıklı bir şekilde kilo verdiren Hill’s Metabolic Advanced Weight Solution” ürününün iddia ettiği gibi evcil hayvanlara sağlıklı bir şekilde kilo verdirdiği ve kilolarını korumada yardımcı olduğu ispatlanmış oldu.

Eğitim seminerleri sonrası düzenlenen akşam yemeğinde veteriner hekimler yoğun geçen eğitim semineri sonrasında eğlenme ve birlikte sohbet etme fırsatı yakaladılar.

« Geri